Jdi na obsah Jdi na menu
Reklama
Založte webové stránky zdarma - eStránky.cz
 


Office 2010 VBA

23. 7. 2009

Po dlouhé době netpělivého čekání se ke mě také dostala nova verze Office 2010 technical preview. Nějaké informace jsem už přečetl na zahraničních webech a o největších změnách sem už informace měl. Co jsem se však nikde nedozvěděl byla verze a hlavně změny v jazyce VBA.

Hned po instalaci ( která proběhla bez problému ) jsem netrpělivě otevřel Excel a naučeným dvojhmatem přešel do editoru jazyka VBA. Hned jsem mohl konstatovat, že vzhled editoru "neutrpěl" žádné změny. Nepřibyly ani neubyly příkazy ani panely nástrojů. Snad jen přibyly tlačítka "comment" a "uncomment" na panelu nástrojů, které byly v předešlých verzích skryty a bylo třeba je ručně vytáhnout.
Snad největší naděje na změnu vzbuzovaly formuláře ( userform ) a jeho ovladací prvky. Tak bohužel ..., žádná změna, pokud jste se těšíli na vzhled ala XP nebo Vista, tak Vás musím zklamat, nic nového alespoň v "technical preview" není.


Userform

Po prvotním zklamání mě smutek přešel a se slovy "alespoň se nemusím učit nic nového" sem se vrhnul na nápovědu nového Excelu 2010. Se zatajeným dechem jsem otevřel nápovědu a byl jsem zvědav zda objevím něco jako slavný FileSearch v Excelu 2007 ( dodnes si myslím, že to vývojaři nedomysleli, když tento objekt zrušili v Office 2007 ) a jaképak to bylo pro mě překvapení, jakmile sem uviděl nápovědu pro 2007 místo 2010!

 

Help

V technical preview máte možnost odeslat zpětnou vazbu do labaratoří MS. Nedalo se nic dělat s vědomím že se jedná jen o zkušební verzi jsem mé připominky odeslal.

Poslední věc o kterou jsem se zajímal byla verze VBA, po předchozích dvou zážitcích jsem žádný zázrak neočekaval a mé očekávaní bylo naplněno. Verze v technical preview se moc neliší od verze v odladěné 2007.

Version Office 2010 technical preview
Verze VBA - Office 2010 technical preview


Version Office 2007 SP2

Verze VBA - Office 2007 (12.0.6425.10000) SP2 MSO (12.0.6425.10000)


Pokud tak jako já netrpělivě hledáte informace co bude nového ve VBA v Office 2010, tak budeme muset počkat na nějakou další verzi k odzkoušení, kde už budou myslet i na nás vyvojaře.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář